неділя, 1 листопада 2020 р.

Апатія


👀 Апатія 👀

   Апатія

– це відсутність або придушення емоцій, почуттів, занепокоєння або пристрасті. Крім того, апатія проявляється в байдужості до речей або занять, які зазвичай здавалися вам захоплюючими або викликали задоволення.

Всі люди можуть відчувати періоди апатії. Розчарування, сумнів або смуток – це невід’ємні елементи життя, а апатія – це природний спосіб подолати стрес. Тимчасове перебування в цьому стані допомагає людині, відгородившись від розчарування, рухатися вперед, а також шукати нові рішення та досягати нових цілей. 


 Коли стресова ситуація проходить, ознаки апатії також повинні зникнути. Апатичний період також можна розглядати як нормальну і тимчасову фазу, через яку проходять багато підлітків.

   Важливо відзначити, однак, що

 

довгострокова апатія не є нормою.



Що викликає апатію

   Більше ймовірності опинитися в полоні апатії у людини, яка переслідує важливі для себе цілі. Той, хто не має певних планів на майбутнє, може зіткнутися з нудьгою або навіть пригніченістю, але, швидше за все, це не буде різка байдужість, властива апатії.

Так чому деякі люди відчувають апатію?

Втрата віри в успіх.

 

Апатія може виникнути, коли людина втрачає надію отримати те, що для неї важливо, чого вона прагне.

   Поширені випадки, коли ви можете зіткнутися з апатією:
  • Якщо ви вважаєте, що ніколи не досягнете своїх цілей
  • Якщо ви впевнені, що ваші плани не реалізуються
  • Якщо ви втратили віру в себе.

   Брак мотивації.

 

Зміни, що відбуваються всередині мозку, в тому числі під час апатичного періоду, комплексні. Але є один хімічний елемент, який, як відомо, безпосередньо впливає на мотивацію, –

 

допамін.

   Коли ми націлені на виконання якогось завдання або передчуваємо небезпеку, клітини нашого мозку вивільняють допамін. Дослідження довели, що він

 

регулює мотивацію,

 

змушуючи людей проявляти наполегливість для досягнення мети або порятунку від небезпеки. Іншими словами, допамін спонукає нас до дії.

   Коли ж цього гормону недостатньо, будь-яка активність стає тягарем, досягнення мети здається неможливим, і може виникнути апатія.


Як боротися з апатією

   Змінити своє ставлення.

 

Хоча причиною вашого апатичного сприйняття світу може бути результат попереднього досвіду або соціальне оточення, апатія – це, наспраді, те, що ви безпосередньо можете контролювати. Якщо ви відчуваєте себе байдужим, десь в глибині душі ви самі вибрали такий варіант існування або захисту.

   Поверніть яскраві фарби у своє життя. Свідомо вирішіть створити в своєму розумі кращий варіант розвитку подій, дотримуйтеся цих думок, і врешті-решт ви виявите, що світ навколо вас наповнений емоціями і спонукає до дій.

   Докласти зусиль, щоб побороти апатію.

 

Кращий спосіб справитися з небажаними емоціями, включаючи апатію, – вжити рішучих дій. Апатія в значній мірі сприяє прокрастинації. Не відкладайте – зробіть що-небудь! Змініть свій план, почніть хоча б з невеликих досягнень або знайдіть нове творче рішення.

   Звернутися за допомогою.

 

Апатичний стан, що продовжується тривалий час, слід розглядати як

 

попереджувальний знак депресії.

 

Як тільки ви розумієте, що байдужість затягує і вам не хочеться абсолютно нічого робити, постарайтеся вжити своєчасних заходів, щоб подолати апатію та не впасти в депресію.

6 коментарів:

Чому стримувати свої почуття на роботі - шкідливо для здоров'я

  Чому стримувати свої почуття на роботі - шкідливо для здоров'я      Уявіть, що ви - на висоті 10 тисяч метрів, у вузькому проході штов...