неділя, 1 листопада 2020 р.

Біполярний розлад

  👩 Що варто знати про біполярні розлади 👨

Є кілька типів біполярних розладів.
    Біполярний розлад I. Принаймні один маніакальний епізод, якому могли передувати або який могли супроводжувати гіпоманіакальні або депресивні епізоди. У деяких випадках манія може призвести до відриву від реальності (психоз).
    Біполярний розлад II. Хоча б один серйозний депресивний епізод і хоча б один гіпоманіакальний епізод, але жодного маніакального епізоду. 
     БАР II - це не просто легка форма, це окремий діагноз. У той час, як маніакальні епізоди БАР I можуть бути серйозними й небезпечними, люди з БАР II можуть перебувати в депресії упродовж триваліших періодів часу, що може призвести до значних порушень.
    Хоча БАР може виникнути в будь-якому віці, зазвичай його діагностують у підлітковому віці або в ранній молодості (20+). Симптоми можуть варіюватися від людини до людини й можуть змінюватися з часом.
    БАР - серйозне психічне захворювання, яке навіть досвідчені фахівці часто плутають з Прикордонним розладом особистості. Це особистісний, а не психічний розлад, дуже схожий на БАР за симптомами. Цю хворобу важко діагностувати - щоб отримати точний діагноз, потрібен час. 
    Симптоми, що спостерігаються під час біполярного розладу, можуть бути схожі на симптоми, пов'язані з депресією або ж навіть шизофренією.
    Погано підготовані спеціалісти від психології і психоаналізу не бачать БАР впритул (мама, тато і форми особистості тут ні до чого).
    Медики не люблять його діагностувати, оскільки це захворювання передбачає тривале й іноді пожиттєве спостереження.
    Манія та гіпоманія - це два різні типи епізодів при БАР, але вони мають дуже схожі симптоми. Манія - це більш серйозно, ніж гіпоманія, й викликає більш помітні проблеми на роботі, соціумі, а також у стосунках.
    Манія може призвести до відриву від реальності (психозу) й потребувати госпіталізації пацієнта.
    Епізоди манії (гіпоманії) супроводжуються трьома або більше симптомами:
  1. необґрунтований оптимізм, заведеність
  2. підвищена активність
  3. перебільшене відчуття благополуччя й упевненості в собі (ейфорія)
  4. зниження потреби сну
  5. незвична балакучість
  6. швидкий потік думок
  7. рішучість
  8. погане прийняття рішень - приміром, непотрібні покупки, ризиковані сексуальні стосунки чи необдумані інвестиції. 



    Важкий депресивний епізод включає симптоми, які достатньо серйозні, щоб викликати помітні труднощі у повсякденній діяльності. Епізод включає п'ять або більше з наступних симптомів:
  1. пригнічений настрій, відчуття суму, порожнечі, безнадійності
  2. плаксивість, роздратованість
  3. помітна втрата інтересу до життя та відсутність задоволення
  4. значна втрата ваги або ж навпаки збільшення ваги, збільшення/зниження апетиту
  5. безсоння або занадто багато сну
  6. тривожність, сповільнена поведінка
  7. втома, втрата енергії, апатія
  8. зниження здатності думати, концентруватися, нерішучість
  9. думки про самогубство
    Час появи симптомів може включати змішані або швидкі цикли. Окрім того, біполярні симптоми можуть виникати під час підліткового періоду, вагітності або змінюватися залежно від сезону.
    Попри крайні перепади настрою, люди з біполярним розладом часто не усвідомлюють, наскільки сильно їхня емоційна нестабільність порушує їхнє життя та життя їхніх близьких, та не отримують потрібного лікування.
    Думки про самогубство і суїцидальна поведінка є поширеними серед людей з БАР. Біполярний розлад не минає сам по собі. За наявності симптомів до лікаря варто звертатися завжди.

6 коментарів:

Чому стримувати свої почуття на роботі - шкідливо для здоров'я

  Чому стримувати свої почуття на роботі - шкідливо для здоров'я      Уявіть, що ви - на висоті 10 тисяч метрів, у вузькому проході штов...