Чому стримувати свої почуття на роботі - шкідливо для здоров'я
Уявіть, що ви - на висоті 10 тисяч метрів, у вузькому проході штовхаєте візок, обабіч якого простягають руки нетерплячі пасажири.
Дорогу вам перекриває мала дитина, батьків ніде не видно. Котрийсь пасажир дратується, що не можна заплатити готівкою за їжу в літаку, ще один вимагає негайно пропустити в туалет.
А ваша робота - задовольнити всі їхні потреби, водночас демонструючи доброзичливість і готовність допомогти.
Термін "робота над емоціями" запропонувала соціолог Арлі Гоукшілд. Він означає стриманість у ситуаціях, коли нам необхідно "мати гідний і доброзичливий вигляд на роботі".
Простіше кажучи, ми посилено демонструємо те, чого насправді не відчуваємо. Вдаємо позитивний настрій і водночас пригнічуємо власні негативні емоції.
Однак не лише бортпровідники мусять "тримати обличчя". Експерти підкреслюють, що будь-яка робота з людьми потребує емоційної напруги.
Перші дослідження цього явища фокусувались на сфері послуг. Дослідники брали за основу припущення - що більше ви працюєте з клієнтами, то більше зусиль витрачається на стримування емоцій.
Однак нещодавно психологи звернули увагу й на інші професії. З'ясувалося, що приборкування власних емоцій під час взаємодії з людьми на роботі прискорює професійне вигорання.
Можливо, сьогодні вранці вам довелося вдавати зацікавленість у розповіді колеги. Або ви міцно тримали себе в руках, щоб не покритикувати когось. Тоді як насправді, закусивши губу, щоб не висловити справжні почуття, позбавили себе значної порції внутрішнього ресурсу.
Немає коментарів:
Дописати коментар